Управата за водење на матични книги денеска излегува на протест

t

Управата за водење на матични книги денеска излегува на протест. Според најавите покрај вработените, на протестот ќе бидат вклучени и возила.

-По повод штрајкот кој се одвива во управата за водење на матични книги, организиран од Независниот синдикат на управата утре дополнително вработените од управата ќе оддржат протест од 15.00 часот до 17.00 часот пред Министерството за правда каде ќе бидат блокирани улиците, информираа вчера од Синдикатот.


Барањата кои ги имаат ќе ги соопштат повторно на прес-конференција пред Министерството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Песков за забраната на увоз на злато:…

Русија на санкциите за забрана на увоз…

Арсовска додели награди и благодарници за најдобрите…

Градоначалничката Данела Арсовска денеска додели награди и…

Зеленски се сретна со Санду: Со Молдавија…

Володимир Зеленски се сретна со молдавската претседателка…

Се сруши зграда во Будимпешта, има и…

Четворица минувачи се повредени денеска во Будимпешта…