Успешна акција на Дирекцијата за заштита и спасување: Извадени неексплодирани гранати од Охридското езеро

t

Четири гранати пред три дена биле извадени од водите на Охридското езеро кај Пештани.

-Од увидот извршен од стручен тим од Дирекцијата за заштита и спасување и полициски екипи, констатирано е дека се работи за две неексплодирани минофрлачки мини калибар 75 милиметри и 2 артилериски гранати калибар 122 милиметри, информираат од СВР Охрид.


По подигнувањето грантите се предадени за натамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривична пријава за лице од струшко, се…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53)…

Дендиас и Чавушоглу со неформален разговор го…

Грчките и турските министри го „кршат мразот“…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…

Фатен крадец во Охрид

На 13.06.2022 во Охрид, полициски службеници од…

Изминаа 3000 денови откако „се гради” автопатот…

Верувале или не, изминаа над 3000 денови…