Утре без вода делови од Кисела Вода, Карпош и Ѓорче Петров

t

Од ЈП „Водовод и Канализација“ Скопје известуваат дека:
• поради дефект на огрлица од ф- 80 мм на ул. Црниче бр. 14, во периодот од 09.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат дел од корисниците од ул. Црниче. (општина Кисела Вода)
• поради изведување водоводен приклучок од ф- 100 мм на ул. Бриселска б.б, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат корисниците од улиците Бриселска, Софиска, Стокхолмска и Његошева. (општина Карпош)
• поради дефект на затварач (Шибер) ф 100 мм., на ул.1 бб с. Орман ,прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с.Никиштани од 08:00 часот до завршување. (општина Ѓорче Петров)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Акција на МВР во Скопје: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица…