Објавено на:

Утре без струја ќе останат неколку скопски населби

t

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош, Сарај, Аеродром и Сопиште.

Во периодот од 08.30 до 09.30 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. „Гиго Михајловски” бр.10 во општина Карпош.

Од 08.00 до 10.00 часот, струја ќе немаат потрошувачите во околина на базенот Сарај.

Во периодот од 08.00 до 14.00 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од ул. „Мите Богоевски” од крстосницата со ул. „Гаврил Константиновиќ” бр.42., во општина Аеродром.

Во Општина Сопиште во периодот од 09.00 до 12.00 часот, струја ќе немаат дел од корисниците од ул.„Ветрило”, објектите од долната подуличка и еден објект после кривината во нивите.

Без струја утре ќе бидат во периодот од 10.00 до 15.00 часот, објектите во село Бардовци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Украина заработила скоро 20 милиони долари од…

Володимир Кудрики, шеф на украинската Укренерго, изјави…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…