Утре два булевара во Скопје во колапс, ќе им ги менуваат семафорите

t

Апелираме до граѓаните за трпение до завршување на работите со цел да се воспостави безбедност во движењето и да се врати нормалниот тек на движење на возилата“, соопшти јавното претпријатие.

Од ЈП „Улици и патишта“ – Скопје информира дека поради демонтажа на оштетен полупортален семафорски столб на кростосницата помеѓу булеварите „Борис Трајковски“ и „Србија“ ќе биде забавен сообраќајот во тој дел од Скопје.

„Апелираме до граѓаните за трпение до завршување на работите со цел да се воспостави безбедност во движењето и да се врати нормалниот тек на движење на возилата“, соопшти јавното претпријатие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов протест пред Влада за случајот „Онкологија“

Во понеделник во 18:00 часот ќе се…

Во регионот на Доњецк воведен полициски час

Претседателот на самопрогласената Народна Република Доњецк (ДНР),…

Рускиот опозициски лидер поминал три недели на…

Рускиот опозициски политичар Владимир Кара-Мурза, осуден на…

Се огласи и КФОР – Подготвени сме…

Мисијата КФОР денеска соопшти дека продолжува внимателно…

Хасани: Албанија е покрај Косово во овие…

Албанскиот министер за Европа и надворешни работи,…