Објавено на:

УТРЕ ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА РАЗОЧАРУВАЊЕ – еве какво време не очекува викендов, особено од понеделник

t

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност.

Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во сабота не очекува дожд, но и стабилизација на времето, додека во недела целосно стабилизирање и максимални 32 степени.

Во понеделник не очекуваат високи 34 степени и целосно стабилизирање на времето.

Од УХМР издадоа и актуелно предупредување за утре во попладневните и вечерните часови кога ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во сабота ќе дува засилен северен ветер, а претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен дожд.

Од недела следува период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…