Утре РКЕ ќе одлучува за нови цени на горивата

t

Утре напладне Регулаторната комисија за енергетика на редовна седница ќе ги утврди новите цени на горивата кои ќе важат од утревечер на полноќ.

Според моменталните цени на светските берзи барел нафта од типот брент чини 111,5 долари, а доларот постојано јакне во однос на другите валути.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарите ги подбраа властите: Поради прекуокеански морони…

Предупредувањето на руското Министерство за надворешни работи…

“Не е бензино скап, вие сте глупи,…

Денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни…

Белгискиот премиер доби 100.000 потписи за намалување…

Белгиските политичари поднесоа петиција до кабинетот на…

Почна ценовниот шок: Денеска поскапеа лебот, горивата,…

Од денеска престануваат да важат дел од…

Утре РКЕ ќе одлучува за нови цени…

Утре напладне Регулаторната комисија за енергетика на…