Објавено на:

Утре температурите на места до 31 степен, во сабота и недела можен пороен дожд

t

Времето утре ќе се задржи сончево и многу топло со краткотрајна нестабилност кон крајот на денот во југозападните делови. Утринските температури ќе се движат од 6 до 12 степени, а дневните од 21 до 31 степен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

За време на викендот во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи. Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град, информираат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТУРЦИЈА

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според…

Најантимакедонската партија во Бугарија протестира против НАТО…

Бугарската полиција денеска се судри со приврзаниците…

САД нема да ѝ испорача тактички ракетни…

Советникот за национална безбедност на Белата куќа,…

(Видео) Крмов: Левица е против НАТО, даваме…

Пред да влеземе во НАТО имавме посилна…

(Видео) За работите да се променат од…

Целите кои Левица сака да ги постигне…