Утре ќе биде именуван нов директор на АНБ

t

Владата утре на седница ќе именува нов директор на Агецијата за национална безбедност (АНБ).

-Утре ќе има нов директор на АНБ, изјави премиерот Димитар Ковачевски денеска на прес-конфереција одговарајќи на новинарско прашање без да соопшти други детали.

Досегашниот директор на АНБ Виктор Димовски ќе замине на амбасадорското место во Париз.

Претходно Димовски беше на распит пред собраниската комисија за да одговори зошто АНБ издала согласност да му се издаде македонски пасош на контроверзниот украински бизнисмен Онишченко, иако за него била издадена меѓународна потерница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДОБРИ ВЕСТИ: Направена е нарачка за лекот…

Лекот „трикафта“ за болните од цистична фиброза…

Утре ќе биде именуван нов директор на…

Владата утре на седница ќе именува нов…

За 20 дена АНБ ќе има нов…

За 20 дена од денеска АНБ ќе…

Суспендирани две лица вработени во АНБ за…

Двајца припадници на Агенцијата за национална безбедност,…