Утре ќе се знае дали „Цар Борис“ ќе заврши како „Ванчо Михајлов“

t

Утре ќе се знае дали Цар Борис трети“ во Охрид ќе ја доживее истата судбина како и „Ванчо Михајлов“ . Комисијата за употреба на имињата утре ќе расправа и треба мислењето да го достави до министерот за правда кој го има последниот збор. Тој пак уверува дека ќе постапува согласно законските измени.


Комисијата ќе заседава утре и ќе донесе мислење за името на охридското здружение, по што јас ќе донесам соодветно решение, согласно законот. Процедурата е иста како минатиот пат“ – рече министерот за правда Лога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре ќе се знае дали „Цар Борис“…

Утре ќе се знае дали Цар Борис…

Следете нè: Вечерва во 21 часот “Тешки…

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…

(Видео) Бер Грилс му понудил чоколадо на…

Познатиот авантурист Бер Грилс е обвинет дека…

Три лица уапсени за дрога во Скопје

Денеска по полноќ и вчера полицијата апсеше…

Поднесена кривична против две лица за недозволена…

Единицата за сериозен криминал и кривични дела…