Објавено на:

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

t

Наутро наместа со појава на магла, во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 10 до 13 степени.

Во Скопје наутро со појава на магла, а преку денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Во текот на оваа седмица ќе се задржи променливо облачно време, наутро наместа со појава на магла. Ќе дува претежно јужен ветер, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни. За време на викендот се очекуваат врнежи од дожд, соопшти УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Клиничката болница во Тетово доби медицинска опрема…

Министерот за здравство Беким Сали денеска ја…

(Видео) Демирел во солзи: Ве молам праќајте…

Легендарниот голман на Фенербахче и селекцијата на…

Турција е едно од сеизмичките најтрусни подрачја…

Турција, која беше погодена од два екстремно…

(Видео) Унгарија ни е голем пријател: Пендаровски…

Во рамките на официјалната посета на претседателката…

Русија и помага на Турција и праќа…

Руски спасувачи полетаа во областа погодена од…