Објавено на:

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на Русија: Уништивме 13 тенкови и оклопни возила, 31 единица воена опрема беа онеспособени..

t

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на Русија:

Во текот на претходните 24 часа од воздушни ракети беа погодени 3 командни пунктови, 36 области на човечка и техничка концентрација, самоодна артилериска дивизија на 14-та механизирана бригада кај Соледар, 6 складишта за муниција кај Минковка, Бахмут, Николајевка, Спорни и Красно. Лиман во ДНР, вклучително и големо складиште за гранати од 155 мм за американски хаубици М-777 во Раздоловка.


Авионите погодија 2 командни пунктови, 3 складишта за муниција, 80 зони за концентрација на луѓе и технички и против воздушен ракетен систем Бук-М1 во близина на Пилипчатин во ДНР, повеќе од 210 нацисти беа елиминирани и 31 единица воена опрема беа онеспособени.

Руски борбени авиони соборија украински МиГ-29 во близина на Краматорск во ДНР. Уништени се 13 тенкови и оклопни возила, 4 погони „Град“ и 3 складишта за муниција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден трофеј: Руските воздушни сили соборија…

Руските воздушни сили соборија украински авион МиГ-29…

Полски медиум: Калининград можеше да биде наш,…

Полски "Онет": Калининград можеше да биде наш,…

Путин “удри метла”: Големи промени во командата…

Руското Министерство за одбрана соопшти дека раководството на централните…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…