Објавено на:

Утрово нови експлозии во Киев, Кличко апелира киевчани да не се враќаат

t

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко на социјалните мрежи информира дека главниот украински град рано утрово бил цел на напад.

Тој напиша дека имало експлозии во областа Дарњицкиј, и оти на самото место во моментов има спасувачки и медицински екипи.

Уште еднаш апелирам до сите: Ве молам да не ги игнорирате сирените за воздушна опасност. А оние жители на Киев кои досега заминаа и сакаат да се вратат во главниот град, ве замолувам да се воздржите од тоа и да останете на побезбедни места, нагласи Кличко.

Дарњицкиј се наоѓа во југоисточниот дел на главниот град на Украина, на левиот брег на реката Дњепар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДЕЛЕГАЦИИ НА ДРЖАВНИОТ И ПОЛИТИЧКИ ВРВ СЕ…

Денес во 12.00 часот пред споменикот на…

Прегазен пешак во Сарај со тешки повреди…

Седумдесет и шестгодишен скопјанец со автомобил удри…

Товарно моторно возило со скопски регистарски таблички…

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено…

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…