УХМР во моментов: Скопската котлина ќе ја зафати пороен дожд и силен ветер

t

УХМР објави моментална состојба од нестабилната облачна маса.

-Нестабилна облачна маса од северозапад ќе ја зафати Скопската Котлина со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, велат од УХМР.

Во делови од котлината врнежите ќе бидат пообилни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ИСКАНДЕРИ ПРИСТИГНАА ВО ХЕРСОНСКИОТ РЕГИОН: Русија…

Руската армија продолжува да и испорачува на…

(Видео) Хорор во Индонезија: 174 навивачи загинаа…

Најмалку 174 лица загинаа, а преку 200…

(Видео) ОПШТ ХАОС: Кристијан Голубовиќ и Емил…

По Задруговизија во Белата куќа настана општ…

Прв настап на Мелони по победата на…

Лидерката на победничката партија на изборите во…

Бугарите денеска на избори, четврт пат во…

Анкетите на јавното мислење сугерираат дека новиот…