Објавено на:

УХМР најавува за поплaдне пороен дожд и грмежи

t

Управата за хидрометеоролошки работи најавува дека во западните делови на Македонија попладне ќе има поројни дождови, грмежи и силен ветер.

Невреме со интензивен дожд, силни електрични празнења и можна појава на град, најави УХМР.


Максималната дневна температура ќе се движи до 32 степени во Гевгелискиот регион, 27 во Скопје додека под 20 степени ќе биде во Западниот дел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тасевски: Главен пропагандистички трик против нас Македонците…

Пишува на Фејсбук актерот и поранешен директор…

ТРАГЕДИЈА ВО КАВАДАРЦИ: Двајца починати при пад…

Две лица починаа при пад на кран…

Тимошенко: Надежите за мировен договор со Путин…

Поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко во интервју…