Објавено на:

УХМР СО АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Попладне доаѓа невреме

t

Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со силен ветер од променлив правец и појава на град.

И во Скопската Котлина попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Уште еден трофеј: Руските воздушни сили соборија…

Руските воздушни сили соборија украински авион МиГ-29…

На Богородица за излез од државата се…

На граничниот премин Богородица, за излез од…

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…

Полски медиум: Калининград можеше да биде наш,…

Полски "Онет": Калининград можеше да биде наш,…