Објавено на:

УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до понеделник

t

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд, на планините и некои повисоки места врнежите ќе бидат од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието наместа повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, со слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето во следните денови:

Во четврток времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утринските температури наместа ќе се спуштаат под нула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курсна листа: Колку чинат доларот, еврото, рубљата…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

“Сувереност”: САД барале објаснување од Полска за…

САД побараа од Полска да ја објасни…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Милановиќ до Вучиќ: Косово е реалност и…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ се осврна на…