Објавено на:

УХМР со прогноза до петок: Влошување на времето од утре

t

Утре и во понеделник особено во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста со изолирана појава на краткотрајна нестабилност со ретки грмежи.

Од вторник ќе преовладува претежно сончево, но во попладневните часови и особено во вторник ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Претпладне многу топло, попладне услови за…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Претпладне многу топло, попладне услови за…

Претпладне сончево и многу топло со мала…

Метео: Претпладне сончево и многу топло, попладне…

Од УХМР јавуваат дека претпладне времето ќе…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Метео: Претпладне сончево, попладне освежување со дожд

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…