Училиште во Македонија две недели е без струја, поради неплатени сметки

t

Учениците следат настава во студено простории, поради неплатени сметки за струја во училиште во Мала Речица, пренесува ТВ21.

Новинарите додека снимале во училиштето за оваа проблематика, вработените им рекле да излезат од објектот, бидејќи според нив, немале право да снимаат.

Додека медиумската екипа разговарала со родителите, дошол и директорот на училиштето Назиф Ајдини, кој не им дал никакво објаснување пред камерата зошто нема струја, а учениците се обврзани да следат настава во ладни простории. Наместо одговор, тој им ја затворил вратата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Училиште во Македонија две недели е без…

Учениците следат настава во студено простории, поради…

(Фото) Народот бара правда за Јана: Немаме…

Ако немаш пријател умри си, Партизирано здравство…

Не пропуштајте: Вечерва “Тешки муабети” со Стевчо…

Вечерва следете ја денешната епизода на Тешки…

Ќе реагира некој?! ЛГБТИ пропаганда се шири…

Денеска на Фејсбук просторот се најде и…