УЧК по улици ви парадира и не смеете да им писнете, на наши деца пендрак кревате од прва – Пу јазк!

t

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше откако демонстрантите ја пробија заштитната ограда и го нападнаа Собранието со тврди предмети и молотови коктели.

Кратко после овие настани полицијата тргна кон демонстрантите, се апсеше и тепаше, а особено внимание привлече еден случај на невидена полициска бруталност каде полицаец за малку ќе убиеше момче.

Граѓаните реагираат на социјалните мрежи во врска со ваквото насилство.

“Во Гостивар и Тетово УЧК по улици ви парадира и не смеете да им писнете.

На наши деца пендрак кревате од прва.

Ебаве полицијата одродена ебаве.

Пу јазк❗” , напиша Кристиан Јандриоски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Апсење на патот Кичево – Македонски Брод:…

Денеска (14.08.2022) во 01.30 часот, од полициски…

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…

Ќе има ли кворум? По вчерашниот “амин”…

Собранието денес со почеток во 12 часот,…

(Видео) Демонстрантите почнаа да палат: Насилни протести…

Насилни протести против мировните сили на ОН…