Се уште беснее пожарот кај Милетино, хеликоптер истури 45 тони вода

t

Хеликоптер на МВР вчера и денеска исфрли над 45 тони вода врз пожарот кај село Милетино.

Во текот на вчерашниот ден хеликоптерот на МВР учествуваше во гасење на пожарот со исфрлени над 20 тона вода.

По барање на Центарот за управување со кризи денеска хеликоптерот на МВР Белл-212 повторно учествуваше во гаснење на пожарот и исфрли преку 25 тона вода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…