Објавено на:

Уште еден испад на Додиќ: Ескобар штом отвори уста ве лаже!

t

Додик за најава за нови санкции: Ескобар штом отвори уста ве лаже.

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик денеска ги коментираше најавите за санкции кои доаѓаат од Габриел Ескобар, специјалниот пратеник на американскиот претседател за Западен Балкан.

„Земете го Ескобар, кој постојано зборува за тоа како отидов во Русија за да ја сокријам мојата корупција. До тој момент навистина мислев дека Американците се семоќни, дека знаат се, но сега видов дека немаат поим. Целосна лага. Замислете некој пратеник на Соединетите Американски Држави да лаже. Како тоа го поткопува достоинството на САД. И дека Ескобар штом отвори уста ве лаже. Штом ќе каже нешто за оваа ситуација овде, се согласува“, рече Додик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не можат без нас: Северна Македонија и…

Специјалниот претставник на САД за Западен Балкан…

Телефнски разговор Османи-Ескобар: Еве за што станало…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари…

Започна средбата Вучиќ – Ескобар: Кои прашања…

Специјалниот пратеник на САД за Балканот, Габриел…

Aмериканците упopни: Не се откaжувaaт од почетокот…

Заменик – помошникот на државниот секретар на…