Објавено на:

Уште еден конфликт на повидок: Израел предупреди дека Иран може „директно да нападне“

t

Ако Израел продолжи да го напаѓа иранското присуство во Сирија, Техеран може директно да возврати, изјави во петокот лидерот на Хезболах, Хасан Насрала. Тој, исто така, го предупреди Тел Авив дека шиитската милиција ќе биде во состојба на висока готовност за претстојните израелски воени вежби во близина на Либан.

„Во случај на продолжување на израелската агресија против иранското присуство во регионот“, Иран може „директно да го нападне Израел“, рече Насрала за време на видео обраќањето на настан во Бејрут.

Ова беше референца за честите израелски ракетни напади врз, како што вели владата во Тел Авив, ирански цели во Сирија – неодамна од средата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

18 годишник СО ПИШТОЛ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА…

18-годишник се заканувал со пиштол, вперувајќи го…

Ердоган во Атина: Почеток на нова ера…

Турскиот претседател Ердоган денес е во официјална…

ПРИСТИГНАЛ НА АЕРОДРОМ „НАТОВАРЕН КАКО БРОД“: Од…

Согласно Законот за девизно работење, на патникот…

Лудак: Уапсен тетовец, среде ноќ ја истепал…

Ноќеска околу 1 часот, полициски службенци на…

СКОПЈАНИ КИСНАТ НА ДОЖДОТ ПРЕД „ПРОЛЕТ“: Сѐ…

Со чадори в рака и на студено…