Уште еден радовишанец уапсен за подметнување пожари

t

Во полициската станица Радовиш денеска е приведен Ф.Б.(70) кој се сомничи дека го предизвикал пожарот на местото викано „Раклишки чаири“.

Пожарот беше предизвикан во вторникот при што беше опожарена сува трева и дрва.

Како што соопшти МВР, лицето го признало делото и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во вторникот уапсен беше и С.Р.(52) од радовишкото село Али Коч, кој се сомничи дека на 18 септември 2023 година предизвикал пожар на место викано „Градска корија“ во Радовиш, при што била опожарена шума и насади со тутун.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп остана без имунитет во случајот за…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нема имунитет…

Kулеба изненадува: Односите меѓу Украина и Србија…

Перспективата на односите меѓу Украина и Србија…

Изгубени сме биле во преводот – Битиќи…

Погрешно е протолкувана изјавата на поранешниот генералниот…

Македонски предлог: ЕУ бара Охридскиот договор да…

Европската унија (ЕУ) формално ќе побара од…

Moнструми! Деца силувале дете во Скопје, таткото…

Maж од Скопје пријавил во полицијата дека…