Фалсификувал потпис на доктор за да земе лекови од аптека

t

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 38-годишниот С.Д. од Охрид затоа што постои сомнение дека сторил кривично дело „фалсификување исправа“.

С.Д. на 7 медицински рецепти извршил преправки и го фалсификувал поттписот од вработеното медицинско лице во здравствена установа.

Потоа, фалсификуваните документи, како вистински, ги приложил во една аптека во Охрид, успеал да ги доведе во заблуда вработените, од каде неовластено набавил ампули со течен диазепам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

Бугарски академик: Треба да ја промениме политиката…

Проф.д-р Спас Ташев од Бугарската академија на…

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Агелер сѐ уште не открива имиња од…

Соединетите Американски Држави сѐ уште не ги…