Фатени на дело: Maлолетници од Арачиново извршиле две тешки kpaжби во трговски центар во Гази Баба

t

На 12.01.2022 во 17.30 часот, по преземени мерки и активности во трговски центар на подрачјето на Гази Баба, од страна на полициски службеници од ОКР Гази Баба, биле затекнати двајца малолетници од с.Арачиново, непосредно откако извршиле две тешки кражби во продажен објект, а кај нив биле пронајдени одземените предмети. Двајцата сторители се доведени во Полициската станица Гази Баба и во присуство на родители извршен бил разговор од страна на инспектори по малолетничка деликвенција. Одземените предмети биле вратени на оштетените, а во координација со Јавен обвинител за малолетници, по комплетирање на материјалот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кумановка украла телефон и платежна картичка па…

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера во…

Баш новогодишно: 16 сообраќајни несреќи, 10 кривични…

Новогодишната ноќ помина мирно, без поголеми нарушувања…

Драма во Арачиново: 33-годишник со навлака од…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…

Тешки времиња: Жена фатена на дело како…

Во трговски центар во Тетово вчера во…

Како на филм: Го нападнале и му…

На 16.12.2022 во 17.00 часот во с.Добридол,…