Фатен дрвокрадец во Ресенско

t

Полициски службеници од полициската станица Ресен и Надворешната канцеларија за криминалистички работи изутринава го лиши од слобода М.Н.(46), кој бил затекнат при бесправна сеча на огревни дрва, од кои дел биле натоварени на возило.

Како што информира МВР, извршен е увид на местото на настанот.

Полицајците денеска во 11:00 часот постапувајќи по планот за „Безбедно лето 2022”, на место викано „Бела Вода“, атар на село Златари, пронашле патничко возило „сеат толедо“, со ресенски регистарски ознаки, натоварено со огревно дрво без соодветна документација.

Возилото и дрвата се предадени на ЈП „Национални шуми“- подружница Ресен, а по документирање на случајот против сторителите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Oва се новите цени: Горивата поевтинуваат од…

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за…

Сали: Не знам кој ќе биде мојот…

Не знам кој ќе биде мојот наследник…

Преговорите со ЕУ ќе ги отстранат сите…

Денеска, во Брисел почна билатералниот скрининг-состанок за…

Нашите мисли и молитви се со семејствата…

Нашите мисли и молитви се со семејствата…

Пендаровски: Македонските Бугари го избраа погрешниот пат

Македонските Бугари не разбираат од самиот почеток,…