Фашист си ако кажеш дека Арачиново не плаќа струја, космополит ако делиш маала на македонски и албански

t

“Слободарите во напад на фашистите. Логиката:

Кога ја коментираш веста дека голем дел од жителите на Арачиново не плаќаат струја, тогаш си фашист.

Кога ги делиш маалата на македонски и албански и бараш сите да си останат во своето трло, тогаш си прогресивен и космополит.

Хонорарите да ви ги имам, образот да ви го немам. За ум, се гледат погоре…”

* Фејсбук статус на Иљче Затаракоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СПЕЦИЈАЛЦИ НАСЕКАДЕ: ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА ВО…

Вечерва зголемен број полициски сили е забележан…

Чудно но вистинито: Лишен од слобода жител…

Денеска (03.12.2022) во периодот од 05.00 до…

Не заборавајте да готвите во мали тенџериња!…

Податоците за заштеда на електрична енергија кај…

ЛЕВИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КРАЖБА НА…

Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно…

(Видео) Не е Арачиново туку Чаир: Кабли…

Извадени кабли од секаде, нешто слично на…