Објавено на:

„Фајненшл Тајмс“: Западот загрижен поради сè поблискиот однос меѓу Русија и Турција

t

Западните влади се вознемирени поради продлабочувањето на економските врски меѓу Турција и Русија, предупредувајќи на зголемениот ризик Турција да биде погодена од серија казни доколку и помогне на Русија да ги заобиколи сегашните санкции, објави Фајненшл тајмс.

Во петокот, рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Таип Ердоган се согласија да ја зајакнат соработката во транспортот, земјоделството, финансиите и градежната индустрија.Шест западни претставници изјавија за ФТ дека се загрижени за овој договор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бизнис секторот против најавената даночна реформа: Нема…

Министерството за финансии изготви концепт-предлог за даночна…

Харадинај бара оставка од Курти!

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово,…

Преполни клиниките за абортуси во Флорида

Докторката Д. никогаш немала толку многу работа.…

Жртви би биле 5 милијарди луѓе: Кој…

Кои земји би можеле да ја преживеат…

Петровска најавува модернизација на АРМ: Ќе се…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска најави набавка…