Објавено на:

„Фајненшл Тајмс“: Западот загрижен поради сè поблискиот однос меѓу Русија и Турција

t

Западните влади се вознемирени поради продлабочувањето на економските врски меѓу Турција и Русија, предупредувајќи на зголемениот ризик Турција да биде погодена од серија казни доколку и помогне на Русија да ги заобиколи сегашните санкции, објави Фајненшл тајмс.

Во петокот, рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Таип Ердоган се согласија да ја зајакнат соработката во транспортот, земјоделството, финансиите и градежната индустрија.Шест западни претставници изјавија за ФТ дека се загрижени за овој договор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Му ги кинеле гаќите, тетратките и учебниците…

Ученик во деветто одделение во основното училиште…

Настава на македонски јазик, враќање на македонските…

Центарот за македонски јазик во Грција денеска…

Маричиќ: ЕУ работи на забрзана интеграција на…

Ниту една слабост нема да остане незабележана…

(Видео) Костов до Билјана Ивановска: За три…

Сотир Костов во денешната епизода на Тешки…

Пентагон: Кина најверојатно ќе складира 1.500 нуклеарни…

Кина најверојатно ќе има залихи од 1.500…