Објавено на:

Фернандеш незадоволен: Португалија одиграла далеку подобри натпревари од овој

t

„Португалија одиграла и далеку подобри натпревари од овој, но овој ќе остане во сеќавањата затоа што ни донесе пласман на Светското првенство“ – истакна по натпреварот стрелецот на двата гола против Македонија, Бруно Фернандеш.

-Не сум важен ниту јас, ниту Роналдо, Важна е Португалија. Обично јас му асистирам нему, а тој дава гол, а вечерва не беше така, туку обратно, истакна тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шефот на португалската дипломатија утре во посета…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе биде…

Ќе гори на реваншот: Реми за Шкупи…

Македонскиот фудбалски првак Шкупи одигра допадлив натпревар…

Пуштени во продажба билетите за натпреварот Македонија…

Билетите за фудбалскиот натпревар меѓу Македонија Ѓорче…

Португалскиот премиер: Дебата за кандидатурата на Украина…

Португалскиот премиер, Антонио Кошта денеска предупреди дека…

Скандал на натпреварот Грција-Косово: Грците скандираа “Косово…

Нередите на навивачите го одбележаа фудбалскиот натпревар…