Фејсбук статус на денот: Гајле ѝ е на владата за бензинот – Тие секако се возат “службено”!

t

Дизелот поскапува за 10 денари, Бензинот за 5,5 денари по литар!!! На Владата и е гајле, тие секако се возат “службено”, со бензин кој им го плаќаме ние, стои во Фејсбук статусто на Самоил Малчески.

– Капак на се, не се откажуваат од акциза и ддв, ако се откажат ќе нема од што да се полни буџетот за да крадат! Компаниите и народот чека некој друг да им ја завеши работата, дремат по дома! Епа дремете додека ве молзат, пишува тој во својата објава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ајде мајката: Владини службеници на државен трошок…

Вработени во владината служба за општи и…

Гласен текстилец: Имаме збунета влада – Се…

Зголемувањето на минималецот го притиска стопанството. 90-те…

Владата денеска напладне ќе ја одржи редовната…

Владата денеска напладне ќе ја одржи редовната…

Маричиќ денеска ќе учествува на седмиот годишен…

Заменик претседателот на Владата ќе биде говорник…

Министерство за финансии на Украина: Голем дефицит…

Министерството за финансии на Украина соопшти дека…