Филипче има закани по животот го обезбедува полицијата

t

Полицијата и понатаму ќе го чува Венко Филипче, иако веќе не е министер за здравство – дознава Радио Лидер од полициски извори.

Како што дознаваме, вчера Венко Филипче поднел барање до МВР да продолжи со негово лично обезбедување и возач затоа што наводно имал закани по животот.


За какви закани станува збор нема детали, но, јасно е дека поранешниот министер и понатаму ќе биде обезбедуван на државна сметка.

Лидер испрати прашања до МВР, но до моментот на објавување на оваа информација немаме одговор која е причината поради која Филипче ќе биде обезбедуван.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…

ДНР: Украински војници го положија оружјето и…

Петнаесет украински војници доброволно го положија оружјето…

Ако Македонија не знае, Бугарија знае како:…

Во Кресна е отворена фото-документарна изложба посветена…