Филипче: Успешно извршена операција врз млада пациентка со протрузија на дискус во лумбалниот р’бет

t

„Утрово успешно извршивме операција врз млада пациентка, која имаше протрузија на дискус во лумбалниот ‘рбет, кој ѝ предизвикувал проблем со одењето. На моите колеги што ми асистираа во сала им благодарам. На пациентката ѝ посакувам што побрзо опоравување“, објави преку својот фејсбук-профил д-р Венко Филипче.

На својата објава тој постира повеќе фотографии од салата за операции.

Д-р Венко Филипче денеска треба да го заврши својот мандат како министер за здравство. Во Собранието на Македонија во тек е вториот ден од расправата за избор на нова Влада на мандатарот Димитар Ковачевски, а гласањето треба да се случи најдоцна до полноќ.

Ковачевски на местото на Филипче го предложи Беким Сали од Алтернатива, новиот владин коалициски партнер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тасевски: Македонец не станува Бугар ни у…

Актерот Сашо Тасевски со реакција на фејсбук…

Падна првата балканска „жртва“ поради украинската војна

Воениот шеф на софиската влада доби отказ…

Радев и Петков се скараа за про-рускиот…

Бугарскиот претседател мисли дека тоа би било…

(Видео) Министерка или модератор? Бисера користи терминологија…

Под притисок на јавноста министерката за култура,…

Експресна реакција: Хрватскиот премиер веднаш го разреши…

Хрватскиот премиерот Андреј Пленковиќ денеска го разреши…