Филип Пасху нов в.д. директор на Градски паркинг

t

Филип Пасху нов в.д. директор на ЈП Градски Паркинг Скопje.

Тој е магистер по економија, со долгогодишно работно искуство во управување со бројни проекти на УСАИД, ДФИД, ИПА фондовите на Европската Унија. Има искуство и од позицијата неизвршен директор на АД Енергетика Скопје, заменик директор на ЈП Градски Паркинг, како и претседател на Управниот одбор на истото претпријатие – стои во соопштението на Град Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈП Градски паркинг од утре со летно…

Град Скопје ги информира граѓаните дека од…

Градски паркинг со санкции за 122 непрописно…

Во текот на изминатата недела (18.05 –…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…

Се скарале па довршиле со тупаници: Тепачка…

Основното јавно обвинителство – Гостивар поднесе обвинителен…

Поефтинуваат паркинзите во Скопје – Ова се…

Во соопштение до медиумите ЈП Градски паркинг-…