Филмот за Аца Лукас ќе се снима и во Скопје

t

Наскоро почнува снимањето на филмот и серијата за Аца Лукас.

Како што објасни продуцентот на филмот и серијата Саша Мирковиќ „Кафана на Балканот“, оваа серија и филм ќе се снимаат во повеќе градови на поранешна Југославија.

– „Кафана на Балканот„ ќе се снима во Белград, Сараево, Мостар, Будва, Скопје, Сплит и Бања Лука. Буквално во сите центри на поранешна Југославија, бидејќи кариерата и живот на Аца се поврзани и со Белград и со сите овие градови. Горд сум што „Кафана на Балканот„ ќе биде Југославија во мало и што актерите ќе бидат од сите овие земји. Во моментов екипата ги бира сите локации каде што ќе снимаме. Публиката може да очекува големи изненадувања и добар филм и серија – вели Мирковиќ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јандриоски до политичарите: Не пишувајте утешителни статуси…

Политичарите во Македонија побрзаа на Фејсбук да…

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

Борисов за иссвиркувањето на бугарската химна: Соседите…

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов го…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…