Филмски грабеж на банка во Скопје: Со оружје одзеле пари од вработените

t

Денеска околу 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на банка на бул.Јане Сандански во Скопје две лица со закана со пиштол кон вработената одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Скопје: Малолетник силувал другарка

Случај на силување во кој и силувачот,…

Повторно голем број санкционирани возачи за едно…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Приведен скопјанец: Крадел од возила на паркингот…

На 02.07.2022 во 06.40 часот на ул.„11ти…

Утре без струја ќе останат неколку скопски…

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без…

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени…

Силно невреме со силен ветер, дожд и…