Финишираат преговорите за Алијанса во Владата

t

Преговорите за влез на Алијанса за Албанците во Владата, во завршна фаза. Официјалниот договор се очекува лично да го соопштат Ковачевски и Таравари, по финалната средба која сè уште не е закажана.

Од Алијанса инсистираат да добијат и раководни позиции во важни институции и органи за спроведување на нивната програма за борба со криминалот и корупцијата, односно да се застапени во Управата за јавни приходи, Царина, Финансиска полиција, МВР, но и во повеќе инспекторати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Знаеме зошто се бориме во Украина,…

Русија спроведува специјална воена операција за да…

Драма во Центар: Двајца колеги се степале…

Двајца колеги се степале на работно место…

(Видео) ПРИНЦОТ ХАРИ СЕ СУДРИ СО ФОТОГРАФ,…

Принцот Хари вчера пристигна во Високиот суд…

Ужас во Србија: Силувал две девојчиња, негови…

Во полициска акција во околината на Крушевац…

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА: Полицијата објави видео како ја…

Одри Елизабет Хејл (28) која вчера уби…