Објавено на:

Финската премиерка во посета на Македонија

t

Премиерката на Финска, Сана Марин денеска ќе престојува во еднодневна посета на Северна Македонија.
Според агендата, Марин ќе биде пречекана пред Владата од премиерот Димитар Ковачевски по што ќе има билатерален состанок на двете делегации.

Најавена е и заедничка прес-конференција на премиерот Ковачевски и премиерката Марин во 15:15 часот.


Финската премиерка ќе се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Марин: Нема да има нуклеарно оружје на…

Прашањето за распоредувањето на базите на НАТО…