Објавено на:

(Фото+видео) Бурно славење на македонските ракометари: Еве дел од атмосферата во соблекувалната

t

Македонија се пласираше на светското првенство за ракомет кое ќе се оддржи идната година.

Македонските ракометари ја совладаа репрезентацијата на Чешка, а по натпреварот имаше големо славје во соблекувалната.


Извор: Курир

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кирил Лазаров и Филип Миркуловски ќе го…

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил…

Ракометна радост: Македонија ја победи Романија

Македонската ракометна репрезентација одигра натпревар со моќен…

Емотивна македонска поезија за војната

Профилот „Македонска поезија“ на социјалните мрежи со…

ФИФА ранг листа: Македонија останува на 67…

Македонската фудбалска репрезентација останува на 67. позиција…

Словенскиот селектор: Македонците ќе бидат многу опасни

Словенија ќе биде првиот противник на Македонија…