(Фото+видео) Изгаснат пожарот во галијата на Вардар: Нема повредени

t

Изгасен е пожарот во галијата кај Холидеј Ин и МВР, информираат од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Пожарот почнал пред 13.30 часот, а бил забележан од граѓани кои повикале противпожарна служба. Пожарот е изгасен но галијата треба да се исчисти бидејќи во неа имало отпад, информираат од ТППЕ Скопје.

Пожерот предизвикал само материјална штета, нема повредени лица.

ЛИНК од видеото

Фото/Видео: Инфомакс

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…

Пожарот во тетовското с. Фалише сѐ уште…

Иако со значително намален обем сѐ уште…

Гори куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде"…

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар…

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа…