(Фото+видео) Кој соработува со СДСМ, кој е предавникот? Што разговарале Филипче и Николоски?!

t

Кој е тој што е предавникот? Кој соработува со СДСМ? Јас видов слика од Филипче и Николоски. Инаку офицер за врски на СДСМ е Филипче, а офицер за врски на ВМРО-ДПМНЕ е Александар Николоски, вели Стевчо Јакимовски во денешната епизода на Тешки муабети.

– Јас кога се сретнувам со Ковачевски службено не кријам, јас имам службен разговор, што службено разговарале Николовски и Филипче нека кажат?

Уште нема демант за тоа што го кажавме во претходната емисија дека фалат само уште неколку пратеници за уставни измени, вели Јакимовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Филипче се збогyвaше од функциjaта –…

Досегашниот министер за здравство Венко Филипче во…

Филипче: Успешно извршена операција врз млада пациентка…

„Утрово успешно извршивме операција врз млада пациентка,…

(Видео) 8.000 мртви од koвид e yжаcoт…

Македонија предводена од Владата на Зоран Заев…

(Видео) Николоски: Почитувани пријатели, позади нас е…

Александар Николоски денеска на својот Фејсбук им…

(Фото+Видео) Која иpонија: За збoгyм Филипче му…

Венко Филипче министерот за здравство во заминување…