(Фото+видео) ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА ДЕЛО: Одговорност од Спасовски и полицаецот кој за малку ќе убиеше недолжно момче МОРА ДА ИМА!

t

Полициската држава и бруталност вечерва се гледа на дело!

На видеото објавено од Инфомакс може да се забележи и слушне како полицијата ТЕПА младо момче кое не може да земе воздух.

Од насобраната толпа се слушаат лелеци, пискотници и барања кон полицаецот да го пушти момчето кое се бори за воздух!

Согласно македонската и европска регулатива полицијата има право да примени сила, но таа треба да биде сразмерна, не поголема од силата со која се нападнати! Според нашиот репортер момчето воопшто никого не нападнало, туку одело на работа.

Ваквото однесување е полициска бруталност и одговорност мора да има и од полицискиот службеник и од министерот Оливер Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес на МВР во кумановско: Утврдени неправилности…

Полицијата во соработка со претставници на други…

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…