Објавено на:

(Фото+видео) Русија и Србија одбележаа годишнина од бомбардирањето на Југославија: “Србите и Русите се браќа засекогаш”

t

Србија и Русија ја одбележаа годишнината од агресијата на НАТО во 1999 година.

Во главниот град на Србија се одржа масовна акција „Ние сме против НАТО“.

Насобраните скандираа: „Србите и Русите се браќа засекогаш“.

Во главниот град на Русија беше одбележана 23-годишнината од бомбардирањето на Југославија.

Букети цвеќе се појавија пред српската амбасада во Москва во спомен на жртвите од агресијата на НАТО.

Московјаните во текот на целиот ден носеа и полагаа црвени каранфили и рози покрај оградата на српската амбасада во Москва, како и мечиња со порака: „Прости ни“.

Постер со руска и српска тробојка и натпис: „НАТО фашисти! 24 март 1999 г. Нема да заборавиме, нема да простиме“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

И Македонија ќе “ќари”: Продадена резиденцијата на…

Една од најстарите њујоршки вили, која Југославија…

Бектеши: Ако потпишеме договор со Србија гасот…

Доколку се потпише договорот со Србија, „ќе…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Им забранија да купуваат дијаманти: Советот на…

Советот на ЕУ усвои нови мерки против…