Објавено на:

(Фото+видео) Русија и Србија одбележаа годишнина од бомбардирањето на Југославија: “Србите и Русите се браќа засекогаш”

t

Србија и Русија ја одбележаа годишнината од агресијата на НАТО во 1999 година.

Во главниот град на Србија се одржа масовна акција „Ние сме против НАТО“.

Насобраните скандираа: „Србите и Русите се браќа засекогаш“.

Во главниот град на Русија беше одбележана 23-годишнината од бомбардирањето на Југославија.

Букети цвеќе се појавија пред српската амбасада во Москва во спомен на жртвите од агресијата на НАТО.

Московјаните во текот на целиот ден носеа и полагаа црвени каранфили и рози покрај оградата на српската амбасада во Москва, како и мечиња со порака: „Прости ни“.

Постер со руска и српска тробојка и натпис: „НАТО фашисти! 24 март 1999 г. Нема да заборавиме, нема да простиме“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Германската МНР: Ние водиме војна против Русија

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок изјави…

Русија: Доказ дека Западот планирал војна со…

По денешната одлука на Германија да испрати…