Објавено на:

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија социјалните мрежи

t

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од наводно апсење на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

На истите се гледа како Трамп се бори со полицајци и бега од нив, како Меланија Трамп и Доналд Трамп Помладиот викаат во знак на протест поради апсењето.

Елиот Хигинс, основачот на истражувачката група Белингкет, ги објави на Твитер оригиналните лажни фотографии, кои се креирани со помош на вештачка интелигенција.

Фотографиите се постирани пред можното обвинение на Трамп оваа недела поради фалсификување деловни записи во врска со наводни исплати на пари на поранешната порно глумица Сторми Дениелс за време на неговата кампања во 2016 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија…

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Бурна ноќ и во Софија: Апсење на…

Бурна ноќ вечерва и во Софија, бугарската…