Објавено на:

(Фото)Чурлинов го одработи првиот тренинг во Барнли

t

Македонскиот репрезентативец и официјално е нов фудбалер на англискиот клуб Барнли со кој потпиша договор на четири години.

Дарко Чурлинов е среќен и возбуден што ќе настапува за екипата предводена од менаџерот Винсен Компани и која ќе се обиде да се врати во Премиер лигата.

Нашиот играч веќе го одработи и првиот тренинг со своите нови соиграчи, а тимот се подготвува за новиот петти меч сезонава во Чемпионшип в сабота дома против Блекпул (16.00 часот).

Барнли во првите четири кола освои вкупно пет бода и е моментно на 13 позиција.

Воедно клубот информираше дека на Чурлинов му е одобрена меѓународна дозвола и може да биде во составот за настап на утрешниот натпревар.

Извор: Слободен печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)Чурлинов го одработи првиот тренинг во Барнли

Македонскиот репрезентативец и официјално е нов фудбалер…

(Видео) Еве како изгледаше тренингот на Ѓоковиќ:…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, го…