(Фото) Автобомил се преврти на коловозот пред зградата на МАНУ

t

Утрово во 02.55 часот било пријавена сообраќајна незгода на булеварот „Крсте Мисирков“ каде што патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистерски таблички изгубило контрола и се превртило.

Од МВР за Телма информираат дека нема повредени патници, само е причинета материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

(Видео) Меѓуетнички односи на ниво: Иссвиркан македонскиот…

Вчера вечер на Плоштадот "Скендербег" во Скопје…