(Фото) Ако се мислите за кого да навивате вечерва: Ракијата спојува, чоколадата расипува..

t

Српските навивачи кои ја бодрат својата репрезентација во Доха се подготвени за денешниот натпревар. Спектаклот од последното мундијалско коло меѓу Швајцарија и Србија ќе одреди која овие две селекции ќе има место во осминафиналето од СП 2022.

На социјалните мрежи веќе се шири фотографија од тројца српски фанови како држат транспарент „Ракијата ги спојува луѓето, а чоколадото ги расипува забите“…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…