Објавено на:

(Фото) Албанката со шокантна изјава: Јас победив на Евровизија, ја освоив публиката

t

Албанската претставничка на овогодинешната Евровизија привлече големо внимание со својот настап, но не успеа да се пласира во финалето на натпреварувањето.

За неа многу се зборуваше и пишуваше веднаш штом ја одржа првата проба во Торино, по што организаторите решија да не објавуваат нејзини фотографии на социјалните мрежи бидејќи одредени делови од нејзината кореографија ги сметаа за премногу провокативни.

Ронела на Инстаграм напиша дека таа победила на Евровизија затоа што победа е што ја освоила публиката, а публиката секогаш е во право.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Голема загуба”: И Бугарија нема да учествува…

Бугарија стана најновата земја во серијата откажувања…

Најнова вест: Македонија нема да учествува на…

Македонија нема да учествува на Евровизија 2023…

Одлучено е кој град ќе биде домаќин…

Вчера во Велика Британија беше одлучено во…

Ова е жената за која е напишана…

Украинскиот бенд „Калуш оркестра“ победи на Евровизија…

(Фото) Дејли Мејл: Победникот на Евровизија се…

Фронтменот на украинскиот бенд Калуш Оркестар, кој…